Zespół Szkół im. J. Wybickiego w Bytomiu Odrzańskim
Aktualności
Projekt EFS "W ogrodzie cudów"
Samorząd Uczniowski
Galeria
Nasze sukcesy
O nas
Zamówienia Publiczne
Przyroda w 4 odsłonach
Kontakt
Dziennik Librus
Zastępstwa
Rekrutacja
Kalendarz
Podręczniki 2014/2015
PLAN DZIAŁAŃ SP i Gim.
Dokumenty szkoły
Rozkład jazdy autobusu szkolnego
Dyrekcja
Rada Rodziców
Nauczyciele
Doskonalenie zawodowe nauczycieli
Plan lekcji
Zebrania z Rodzicami
UKS "Mieszko"
Projekty edukacyjne
Rzecznik Praw Ucznia
Projekty
"Zagospodarowanie przestrzenne dziecinnie proste"
Wolontariat
Archiwum
Poczta
Oferta AXA
Aktualności

DZIEŃ BABCI I DZIADKA – 21 i 22 STYCZNIA 2015 r.

   W czwartek 22 stycznia o godz. 16.30 w holu szkoły przy ul. Kościelnej 9 odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, którą przygotowali uczniowie klas piątych szkoły podstawowej pod opieką nauczycieli: Pani Arlety Murzyn, Pani Marzeny Ławrowskiej i Pana Marka Goraja. Zaproszeni goście witani byli uśmiechami wnucząt oraz słodkimi babeczkami, które upiekli sami uczniowie. Spotkanie miało charakter wieczornicy, której nastrój tworzyły licznie palące się świece i dekoracje.
    Dla około 100 zaproszonych Babć i Dziadków dzieci przygotowały bogaty program artystyczny: recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz zaprezentowały się w przedstawieniu pt. „Babcia i wnuczka”. Spektakl opowiadał o niesfornej wnuczce, którą pod nieobecność rodziców opiekowała się babcia. Diabeł i anioł naprzemiennie nawiedzali dziewczynę w snach, próbując wpłynąć na jej zachowanie. Diabeł namawiał ją do lekceważenia próśb staruszki, zaś anioł nakłaniał do miłości i posłuszeństwa. W końcu wnuczka się opamiętała i odwiedziła babcię w dniu jej święta, aby przeprosić i się z nią pogodzić. To szczęśliwe zakończenie zostało nagrodzone gromkimi brawami widzów. Inną atrakcją, która także spotkała się z aplauzem publiczności, był taniec grupy raperów, przygotowany specjalnie na tę okazję.
   Babcie i Dziadkowie wzięli również udział we wspólnej zabawie pt. „Rozpoznaj swoje wnuczęta!”. Na dużym ekranie wyświetlane były zdjęcia uczniów z wczesnego dzieciństwa, na których Dziadkowie mieli rozpoznać swoje pociechy. Było przy tym wiele śmiechu i dobrej zabawy, a nagrodami za rozwiązanie fotograficznych zagadek były istne delicje: ciasteczka w kształcie róży z wisienką!
  Na zakończenie wszystkie dzieci odśpiewały swoim Babciom i Dziadkom głośne „STO LAT” i obdarowały ich słodkimi lizakami z dołączonymi życzeniami. Nastrojowa wieczornica zakończyła się wspólnymi uściskami i całusami wnucząt, Babć i Dziadków, co z pewnością sprawi, że ta chwila na długo pozostanie w ich pamięci.
Wszystkim Babciom i Dziadkom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego!


Organizatorzy uroczystości: Arleta Murzyn, Marzena Ławrowska, Marek Goraj


9.12.2014 r. książki zostały zgodnie z umową przekazane przez dyrektorkę Biblioteki Publicznej w Bytomiu Odrzańskim Janinę Czechanowską bibliotekom szkolnym w celu uatrakcyjnienia księgozbioru i podniesienia czytelnictwa.

Lista nowości zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2014-2010 – Priorytet 2 Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych
   W dniach od 2 do 6 lutego 24 uczniów z klas VI SP, I, II i III Gimnazjum będzie uczestniczyć w warsztatach językowych w Długopolu Zdrój. Organizatorem wyjazdu jest p. Iwona Klimek, opiekunami pani. Halina Banaś oraz
p. Renata Piasecka.

    Warsztaty prowadzone w języku angielskim przez szkoleniowców i wolontariuszy EFM z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Austrii, Rumunii, Dominikany, Argentyny, Meksyku, Litwy, Łotwy, Indonezji, Chin, Hiszpanii, Gruzji, Finlandii, Wietnamu, Ekwadoru, Kenii, Nepalu, Indii, Kolumbii, Turcji i Peru, podczas których uczniowie będą mieli możliwość praktycznego wykorzystania języka angielskiego oraz poznania innych kultur.


Uprzejmie informujemy, że 19 marca 2015 r. po raz dwudziesty trzeci w regionie zielonogórskim (dwudziesty czwarty w Polsce) odbędzie się międzynarodowy konkurs "KANGUR MATEMATYCZNY"
Zapraszamy uczniów wszystkich etapów edukacyjnychdo miłej zabawy z Matematyką. Każdy uczestnik Konkursu otrzyma w prezencie układankę Magiczny Wąż!
Wysokość opłaty za udział w konkursie wynosi 8 zł.
Szkolny koordynator konkursu Maria Oborska


UCZNIOWIE KLAS SZKOŁY PODSTAWOWEJ !!!

W dniach od 12.01.2015 do 16.01.2015 roku w naszej szkole pojawią się dwie studentki z Międzynarodowego Programu Wolontariatu AIESEC Education, realizujące projekt Adore My Origin.
W ramach tego projektu wolontariusze m.in. uczą języka angielskiego, opowiadają o swojej kulturze i prowadzą warsztaty dotyczące przedsiębiorczości. Mam nadzieję, że pozwoli to Wam przełamać bariery językowe. Jest to także niezwykła okazja do poznania innych kultur i wykazania się tolerancją.

Do nas przyjeżdżają: Hsu Hnin Wai oraz You Zhou. Oto one:Wierzę, że dziewczyny otworzą Wam okno na świat bez wyjeżdżania z naszej miejscowości. Z pewnością wszyscy skorzystamy na ich tygodniowym pobycie u nas i postaramy się miło je przyjąć.

Więcej informacji można uzyskać u pani Krystyny Zygalskiej.

 
Aktualności
Projekt EFS "W ogrodzie cudów"
Samorząd Uczniowski
Galeria
Nasze sukcesy
O nas
Zamówienia Publiczne
Przyroda w 4 odsłonach
Kontakt